ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6695756
*
nr 669 5756
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 80
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 november 2010
kl 19:02:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 16:02:01
1
150 kr
25/11 17:25:27
2
Vinnande bud
27/11 18:08:59
3
350 kr
29/11 18:26:50
4
450 kr
29/11 18:27:12
4
550 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 669 5756
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 80
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 november 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/11 16:02:01 | 1 | 150 kr |
| 25/11 17:25:27 | 2 | Vinnande bud |
| 27/11 18:08:59 | 3 | 350 kr |
| 29/11 18:26:50 | 4 | 450 kr |
| 29/11 18:27:12 | 4 | 550 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



